Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2k2additonalcategories has a deprecated constructor in /home/virt6235/domains/wrsystem.pl/public_html/plugins/k2/k2additonalcategories/k2additonalcategories.php on line 20
Podłogi drewniane
System aranżacji łazienek - Podłogi drewniane.

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane w nowoczesnej łazience.

Podłogi drewniane są od dawna stosowane w budownictwie na całym świecie. Inwestorzy wybierają je z uwagi na walory zdrowotne, ekonomiczne, a także komfort użytkowania. W naszej ofercie znajdują się podłogi z wybranych egzotycznych gatunków drewna, które idealnie nadają się do pomieszczeń „mokrych”.

Jakie gatunki drewna wybrać?

Do wyboru mamy szeroką gamę gatunków. Rodzime takie jak modrzew i dąb ale również gatunki egzotyczne jak chociażby iroko, tek, merbau czy doussie, które są twardsze od dębu. Najważniejsza jest kurczliwość i twardość materiału. Przy stosowaniu w łazienkach drewno będzie poddawane wpływowi dużej wilgotności, dlatego interesujące nas gatunki powinny mieć małą kurczliwość czyli w niewielkim tylko stopniu reagować zmianą swojej objętości po kontakcie z wodą.

Montaż podłogi drewnianej w łazience. Na co zwrócić uwage?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na gatunek drewna jaki zastosujemy w przypadku aranżacji łazienki, kolejnym etapem jest montaż do podłoża. W przypadku podłogi kleimy ją do używając do tego celu klejów elastycznych ponieważ drewno będzie ciągle pracować. Zaleca się stosowanie jednoskładnikowych klei poliuretanowych. Jeżeli podłoga w łazience jest ogrzewana, co zdarza się obecnie bardzo często, nie stanowi to żadnego problemu dla podłoża z drewna. Nalezy jedynie zadbać o to aby użyć do montażu odpowiednich klejów np. poliuretanowo-epoksydowych.

Czy warto wybrać drewno do łazienki?

Podsumowując nasze doświadczenia, uważamy, że drewno świetnie sprawdza się jako materiał na podłogę w łazience. Odpowiedni dobór gatunku, fachowy montaż oraz impregnacja nie tylko zabezpieczą powierzchnię na lata ale również sprawią, że nasza łazienka zdobędzie indywidualny charakter.